Využití produktů

Arganový olej kosmetický:

Tento druh oleje, je dnes velmi oblíbeny a to především na příč celým kosmetickým průmyslem, avšak není arganový olej jako arganový olej, je třeba pamatovat na to, že ten nejlepší arganový olej a s nejlepšími účinky je ten vyprodukovaný v Maroku a s označením jako BIO produkt. Takový olej se vyznačuje především svoji krásnou zlatou barvou a specifickým aroma. Nejkvalitnější produkty jsou z pravidla označeny a certifikovány předními certifikačními organizacemi jako ECOCERT. 

JAK TEDY VYUŽÍT TENTO ZÁZRAK?

Nejlepším využitím arganového oleje je masáž. Standardně se používá vmasírováním do problematických míst a to především v oblasti obličeje, kde jsou prokazatelné účinky arganového oleje v boji proti přirozenému stárnutí a redukcí vrásek. Aplikaci je vhodné provádět na očištěnou a vlhkou pleť a opravdu stačí jen pár kapek, tedy pokud používáte kvalitní olej. Pleť je po vstřebání oleje jemná, vyhlazená a hydratovaná.

Arganový olej samozřejmě můžete použít na ošetření dalších části těla jako třeba dekolt nebo poprsí. Nebojte se experimentování a arganový olej smíchejte třeba ve spojení s hydratačními krémy, sprchovým šamponem nebo jinými masážními oleji.

Snad nejjednoduší aplikace je určena pro milovníky koupelí s různými olejíčky, kdy postačí opět jen pár kapek do vyhřáte vany a pak už jen necháte arganový olej aby proniknul do všech zakoutí Vašeho těla.

Jedním z významných oblastí použití arganového oleje je péče o vlasy, dopřejte jim luxusní zábal, kdy použijete malé množství, které aplikujte od vlasové pokožky až ke konečkům vlhkých vlasů. Následně zabalte do ručníku a nechejte minimálně 30 minut působit. Celý rituál ukončíte dokonalým umytím vlasů dobrým šamponem,

Pro milovníky krásných a silných nehtů máme rovněž dobrou zprávu. I nehtům můžete dopřát výjimečné účinky arganového oleje, využíjte období, kdy Vaše nehty odpočívají a do nehtového lůžka vmasírujte kapku arganového oleje.

Patříte-li k milovníkům peelingů, zvláště pak pokud máte doma saunu či při koupeli můžete si vytvořit vlastní domácí peeling například solný, medový, kávový, kokosový, oříškový a to pouze smícháním příslušné suroviny a arganového oleje. Využít rovněž můžete některý z naši nabídky peelingů, které jsou přírodně aromatizované a velmi účinné a příjemné.

Snad asi nejvzácnější užití a zkušenosti s arganovým olejem je při léčbě nejrůznějších kožních problémů. ZDE na nezávislém odborném servru se můžete dočíst o účincích arganového oleje. Mimo to máme zkušenosti vlastní a reálné recenze našich zákazníků a tak s čistým svědomím můžeme potvrdit účinky látek obsažených v arganovém oleji při léčbě strií, lupénce, atopických a suchých ekzémů, popáleninách. Arganový olej můžete také použít místo krému po opalování nebo při spálení sluncem, ale ošetřit svou pleť můžete také v zimním období, kdy naše pleť je namáhána mrazem či chladem.

Výhody arganového oleje mohou poznat také těhotné ženy, které o po porodu chtějí zůstat krásné a přitažlivé. Díky anti-age účinkům Vaše pokožka bude dokonale hydratovaná a pružná a proto dojde k úplnému zamezení nebo redukci popraskané pokožky.

Arganový olej můžete také využít pro Vaše dítka při problémech s pokožkou, nejčastěji pak při opruzeninách, potničkách a v pozdějším věku i s akné.

Ghassoul - Marocký jíl:

Ghassoul nebo-li Marocký jíl je v našich končinách prozatím ne příliš znám. Přesto jeho účinky jsou známe již od dob faraonů či Římanů, kteří jej využívali pro očistu těla i ve svých proslulích lázních. 

Marocký jíl vzniknul před dávnými lety, kdy se formovalo pohoří Atlasu. Tato surovina je velmi bohatá na tělo bohaté minerály jako železo, vápník, draslík, křemík, magnesium či sodík.

Ghassoul můžete použít dvěma způsoby. První je možnost použití jako peelingu spolu s očistou těla kdy po aplikaci směs ihned smyjete. Druhou možností je vytvoření pleťové masky a to tím, že smícháme ghassoul s teplou vodou a pro ještě dokonalejší účinek můžete použít i pár kapek arganového oleje, pro příjemnější pocit můžete použít arganový olej s essencí z naši nabídky. Směs pak aplikujte v tenké vrstvě a ponechejte do zaschnutí. Zaschlou masku na závěr důkladně omyjte.

Ghassoul má jednu z významných vlastností a to regulaci nadbytečné a nezdravé aktivitě mazových žláz pokožky.

Je ideálním k čištění pokožky, stáhne a vyčistí póry a odstraní přebytečnou a starou kůži, zpomaluje přirozený proces stárnutí a je účinným bojovníkem s akné a dalšími kožními problémy jako jsou ekzémy či lupénka.

Ghassoul je rovněž možné použít na vlasy a to vmasírováním marockého jílu s vodou a kapkou arganového oleje a to až ke kořínkům ve vlasové pokožce. Necháme chvíli působit a následně důkladně umyjeme.

Výsledkem je zdravá a čistá vlasová pokožka.